Z kart naszej historii - ziemia zabierzowska 1939-1945

jacek_stefan
Aktywny użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: 2008-12-26, 22:34
Lokalizacja: okolice Krakowa

Z kart naszej historii - ziemia zabierzowska 1939-1945

Post autor: jacek_stefan »

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów oraz własnym zapraszam...

W Niedzielę 25 marca w Galerii „Na Piętrze” przy SCKiPGZ zostanie
otwarta wystawa:

„Z kart naszej historii – ziemia zabierzowska lata 1939-1945”.

Uroczyste otwarcie rozpocznie się o godz. 17.00.
Wystawie towarzyszyć będzie recital piosenek żołnierskich i partyzanckich
w wykonaniu trio ENNA.

Swój udział zapowiedzieli również członkowie zaprzyjaźnionego
SRH Wrzesień 39 w mundurach z epoki.

Członkowie stowarzyszenia "Nasze Nielepice" przygotowali część
wystawy poświęconą fortyfikacjom na terenie gminy Zabierzów.

Przy okazji wystawy planowane jest wydanie materiałów
informacyjno-promocyjnych o tematyce fortecznej.
Niestety z uwagi na sprawy formalne materiały te będą dostępne w
późniejszym terminie, choć jeszcze w czasie trwania wystawy -
którą będzie można oglądać w SCKiP gminy Zabierzów do końca maja.

Serdecznie ZAPRASZAMY!

Pozdrawiam,

Jacek S.
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

jacek_stefan pisze:25 marca
... :-/
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

A poczestunek będzie?
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

z 25 marca to ja poczęstunku już nie chcę ;-)

Weekend w Sączu
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
jacek_stefan
Aktywny użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: 2008-12-26, 22:34
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: jacek_stefan »

Witam ponownie,

oczywiście nie marca tylko KWIETNIA! w najbliższą niedzielę!
Jest to pomyłka na stronie:

http://www.zabierzow.org.pl/Aktualnosci ... ,2667.html

Co do poczęstunku to będzie na pewno dla ducha, o poczęstunku dla ciała
nic nie wiem (co nie oznacza, że go nie będzie :-) )

Jacek S.
jacek_stefan
Aktywny użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: 2008-12-26, 22:34
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: jacek_stefan »

Witam,

impreza zakończona ...

Podsumowując: było BARDZO sympatycznie, można było spotkać
wiele interesujących osób! w tym osób które "coś" wiedzą ;-)

Wystawa została uroczyście otwarta i będzie czynna przez najbliższy
miesiąc z SCKiP gminy Zabierzów na ul. Szkolnej 2 w godzinach
od 8'mej do 18'tej.

Na otwarciu poza zaproszonymi gośćmi (w tym także kombatantami)
byli również członkowie sekcji polskiej SRH W'39 (co widać na foto), a
uroczystość uświetnił też krótki występ dziewczęcego trio ENNA.

Impreza i wystawa była też okazją do pokazania szerszej publiczności
tematyki fortecznej! co mnie bardzo ucieszyło - wzbudziła ona szerokie
zainteresowanie zaproszonych gości!

Zapraszam do zobaczenia kilku fotek!


Jacek S.
Załączniki
IMG_1543.JPG
IMG_1543.JPG (38.03 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1536.JPG
IMG_1536.JPG (39.1 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1530.JPG
IMG_1530.JPG (50.41 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1522.JPG
IMG_1522.JPG (44.7 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1477.JPG
IMG_1477.JPG (46.66 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1450.JPG
IMG_1450.JPG (42.46 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1444.JPG
IMG_1444.JPG (42.91 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1443.JPG
IMG_1443.JPG (38.87 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1417.JPG
IMG_1417.JPG (34.17 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1405.JPG
IMG_1405.JPG (43.4 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1377.JPG
IMG_1377.JPG (41.15 KiB) Przejrzano 12912 razy
IMG_1360.JPG
IMG_1360.JPG (39.3 KiB) Przejrzano 12912 razy
jacek_stefan
Aktywny użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: 2008-12-26, 22:34
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: jacek_stefan »

Witam ponownie,

jeszcze chciałem nawiązać do niniejszego wątku i spraw które, zwłaszcza
Szymek, pilnuje bardzo dokładnie! związane to jest też z tematem poruszanym
w Shutboxie, a mianowicie info które kiedyś, przez przypadek dotarło do moich uszu!

W załączniku przesyłam fragment pierwszej strony oficjalnego katalogu wystawy w
Zabierzowie! wystawy której - jako członek (zarejestrowanego już w KRS) stowarzyszenia
"Nasze Nielepice" - pomagałem tworzyć - zwłaszcza część forteczną!

Za każdym razem, przy każdej rozmowie PODKREŚLAŁEM swoje członkostwo w
"Naszych Nielepicach"! na tablicach które tworzyłem - zgodnie z "prośbą" Szymka
nie umieszczałem nazwy Rawelin, nie używam jej również z żadnym miejscu gdzie
coś piszę lub "występuję"!

I pomimo tego wszystkiego - pomimo już dłuższego czasu który minął od lutego
tego roku dzisiaj, w dniu imprezy, w oficjalnym katalogu znajduję TAKIE KWIATKI!
podziękowania dla mnie i .... "Rawelinu" !!!
Podkreślam i zaznaczam, że nic o tym nie wiedziałem i zostało to umieszczone
bez mojej wiedzy! w najbliższym czasie wystosuję gdzie trzeba odpowiednie sprostowania!
i takie sprostowania od wydawców katalogu trafią do Stowarzyszenia Rawelin!

To tak a'propos sprawy w gminie! gdzie będą załatwiać "forteczne" sprawy Nielepic
jakaś pani urzędniczka podeszła do mnie i zaczęła "nawijać" w temacie umowy!
zanim zareagowałem i zareagowała p. Kwarciak (widać odpowiedni wcześniej przez
"kogoś" poinformowana) usłyszałem nazwisko kolegi po którym tak lubicie ostatnio
"jeździć"!

Oczywiście na reakcję - z zupełnie bzdurnym komentarzem kol. "pilnowacza porządku
rawelinowego" nie trzeba było długo czekać i zostałem w tym temacie "objechany"
równo!

Dziękuję koledze i innym za taką "wdzięczność" przy wspólnych pracach i moim
zaangażowaniu w temacie fortecznym!

Od dnia dzisiejszego zaczynamy działać inaczej!

jak to Szymek kiedyś powiedział: "Nielepice dla nas to KONKURENCJA!" więc jeśli tak
ma być to proszę bardzo! niech będzie konkurencja, a nie współpraca!
niektórzy mówią, że konkurencja jest motorem rozwoju! no zobaczymy!

Jacek S.
Załączniki
IMG_1546.JPG
IMG_1546.JPG (52.05 KiB) Przejrzano 12908 razy
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

jacek_stefan pisze:na tablicach które tworzyłem - zgodnie z "prośbą" Szymka
nie umieszczałem nazwy Rawelin,
To jest kłamstwo - PIERWSZY RAZ O TYM SŁYSZĘ!!! Nigdy słowem o tym nie wspominałeś w kontekście działań Rawelinu a tym bardziej mi.
jacek_stefan pisze:jak to Szymek kiedyś powiedział: "Nielepice dla nas to KONKURENCJA!"
Zanim zaczniesz ludziom przypinać łatki to spojrzyj w lustro. Nie chce mi się powracać do starych tematów. Kolejna konfabulacja i swobodna manipulacja własnymi tekstami. Daj już sobie spokój Jacku bo szkoda Naszego forum na Twoje wypociny i żale... wystarczyło być UCZCIWYM (ale w dzisiejszych czasach trudno o takich ludzi)!!!
jacek_stefan pisze:Oczywiście na reakcję - z zupełnie bzdurnym komentarzem kol. "pilnowacza porządku
rawelinowego" nie trzeba było długo czekać i zostałem w tym temacie "objechany"
równo!

Dziękuję koledze i innym za taką "wdzięczność" przy wspólnych pracach i moim
zaangażowaniu w temacie fortecznym!
Nie jesteś na własne życzenie członkiem Rawelinu więc nic Ci do naszych umów i papierów. A Szymkiem dla Ciebie na pewno nie jestem...
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Temat nadaje się do zamknięcia lub skasowania. Niestety Pan jacek_stefan wykorzystuje go do tworzenia własnych mitów i bajek pod pretekstem wystawy. Ja nie mam zamiaru więcej wypowiadać się na jego temat. KONIEC-KROPKA :-P
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Pomijajac wszystkie aspekty wywodów przy okazji wystwy chciałbym zaznaczyć, że sprostowania w sprawie kilku słów w katalogu wystawy nie są konieczne. Czy aby masz pewność, że MSMH Rawelin nie należą sie podziekowania :?: 8-)
Ho :-P
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

W odpowiedzi na przesłane nam wszystkim informacje, chciałbym przekazać moje spostrzeżenia w powyższej sprawie, a raczej z racji niewielkiego zaangażowania w kwestie formalne - tylko ich niewielkiej częsci.
Jako, iz członkiem MSMH Rawelin jestem tylko od 16 miesięcy, miałem okazje nieznacznie brać udział w pracach "remontowych" (w cudzysłowiu - jakby ktoś chciał szarpnąć sie na karcenie mnie za nieprawidłowe nazewnictwo prac z zakresu SPA dla betonu) w Młynce i Rudawie. Jakiekolwiek kwestie wpółpracy miedzy MSMH Rawelin, a innymi stowarzyszeniami działającymi w okolicach Rudawy i Młynki poruszane na płaszczyźnie Rawelin, a Pan Jacek Stefański - dotyczące prac na terenie fragmentu lini B1 w w/w miejscowościach, zawsze funkcjonowała na zasadzenie: "My" i Rawelin, "Ja" i Rawelin - gdzie za określeniem "My" stało stowarzyszenie "Nasze Nielepice", a za okresleniem "Ja" stał Pan Jacek Stefański. Osobiście nie przypominam sobie by ze strony Pana Stefańskiego padało określenie z naciskiem na "My" jako stowarzyszenie Rawelin. Przyznaje szczerze, że znaczna większość postów poruszających kwestie współpracy pomiędzy "nami", a "nimi" była przeze mnie pomijana, bo nie ukrywam, iż nie lubię bardzo takich sytuacji, no ale w tym momencie to już mam tego (cenzura) dość.

Kilka razy osobiście byłem świadkiem sytuacji, w której ze strony Pana Stefańskiego padały słowa, iż jest tylko i wyłącznie członkiem dochodzącycm - przykład choćby nawet - rozmowa po imprezie na forcie Krzesławice w grudniu ubiegłego roku - poruszana sprawa: skrzynie wojskowe (rzecz jasna chodzi o MSMH Rawelin), lub że jest członkiem tudziez przedstawicielem stowarzyszenia Nasze Nielepice.

Przy planowanych pracach na obiektach w Młynce i Rudawie, w znacznej większości przypadków, padały wymówki, związane z koszeniem trawy, lub zalegających liści na posesji Pana Jacka Stefańskiego. Nie ukrywam, że uczestniczył on w kilku spotkaniach "remontowych", jednakże terminowość powierzanych mu prac, lub prac/działań mających na celu poprawę stanu wyposarzenia schronów R 668 w Rudawie czy Młynce, zazwyczaj "kulały", przeciągając się w wręcz w nieskończoność - przykład: wykonanie stołu i krzeseł do R668 w Rudawie, kwestia załatwienia koparki w celu uzupełnienia nasypu ziemnego przy R668 w Młynce. Jak sie to zakończyło - wielu z nas wie.

Natomiast w kwestii umieszczania zdjęć jaka została poruszona w e-mailu od Pana Jacka.

Przekazanie dokumentacji fotograficznej Administratorowi strony MSMH Rawelin jest chyba jednoznaczne z planowanym umieszczeniem jej (dokumentacji), na stronie internetowej, gdzie jak wszyscy wiemy Administrator aparat swój ma i doświadczenie w posługiwaniu się nim też - przez co śmiem wątpić, by chciał magazynować zdjęcia swoje oraz osób trzecich - od tak dla zabawy. Również w kwestii słów pisanych - uważam podobnie.

W związku z powyższym w sprawie przekazywanych przeze mnie do tej pory jak i w przyszłości, materiałów zdjęciowych lub treści - wyrażam całkowitą i nieodwołalną zgodę na ich umieszczanie na stronie MSMH Rawelin jak i jego forum. (nie uzgodnione z prawnikiem, o zgrozo).

(W nawiasie chciałbym podkreślić, iż moja opinia nie stanowi ataku na osobę Pana Stefańskiego - tylko podsumowanie: jego działalności w okresie mojego członkostwa w Rawelinie, a także prac terenowych przeprowadzanych w mojej i/lub jego obecności, a związanych bezpośrednio z interesującymi nas obiektami lini B1. Nie poruszam kwestii załatwiania spraw urzędowych, organizowania imprez, broszur etc, gdyż nie jestem kompetentną osobą do tego typu tematów. Nie załatwiałem tego, nie byłem przy tym obecny i pewnie długo nie będę o ile w ogóle. Pomijam taksamo kwestie przygotowań i prac dokonywanych przez Pana Jacka stefańskiego oraz członków stowarzyszenia Nasze Nielepice, przy schronach na wzgórzu w Nielepicach, gdyż nie były one obiektami zainteresowań (a przynajmniej jak mi się wydaje) MSMH Rawelin.

Nadmieniam również i w sporach, o których mowa miała jeszcze miesce sytuacja, w której Pan stefański, jako członek dochodzący/wspierający MSMH Rawelin, snuł zawiłe i długoterminowe plany współpracy pomiedzy wieloma grupami działającymi na w/w terenie, mniej lub bardziej zaangazowanych w tematykę umocniej niemieckich na terenie gminy Zabierzów, przydzielając każdemu z osobna - personalnie jak i grupowo, zadania do wykonania, jakby był odgórnie powołanym zwierzchnikiem wszystkich tych grup, nie patrząc realnie na mozliwości wykonania rozplanowanych zadań. Pisze o tym, iż do dnia dzisiejszego współpraca pomiędzy wpominanymi grupa wygląda, a raczej nie wygląda zbyt obiecująco, pomimo zapewnień ze strony Pana Stefańskiego, że się uda - nie udało się. Z resztą co było do przewidzenia...
Zablokowany