"Wyzwolenie czy zniewolenie ?"

Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Ale obawiam się krakale, że miro ma rację - przy takiej zimie o ile jest lód w środku to bardzo cienki i nie ryzykowałbym kąpieli w wodzie o temp. pewnie 2-3 stopni. O ile jest to niegroźne na początku o tyle w miejscu gdzie jest ponad 1,80 wody stanowi to już duże zagrożenie (hipotermia i jak wyciągnąć delikwenta ?). Tak jak mówię z własnego doświadczenia - penetracja tak, ale latem i trzeba w pław. Na pewno nie wszyscy zobaczą środek ale można zabrać aparat i dokonać koniecznej dokumentacji. 8-)
Awatar użytkownika
marooda
Starszy redaktor
Posty: 1333
Rejestracja: 2008-12-26, 21:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marooda »

Nie da się podpłynąć np. pontonem? Wiem, że poterna jest wąska, ale...
A może poziom wody jest niższy? Sucha pianka i do wody :-)
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Pontonem raczej nie - chyba, że jednoosobowym ponieważ poterna wąska a poza tym załamuje się dochodząc do kaponiery i prześwitu bywa niewiele miedzy stropem a lustrem wody...
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Maruda - wszyscy za Bogdanowskim przepisują, on to napisał pierwszy.

Shiman - zgadzam się, że tam nie ma teraz lodu. Brodzić można, ale tak do pasa, może trochę głębiej... Dawniej bawiłem się w takie rzeczy, po pierś mogę wejść, w ubraniu oczywiście bo cieplej, chwilę da się wytrzymać. Ale masz rację, że pływanie w wodzie metr osiemdziesiąt albo nawet brodzenie po szyję odpada.
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
miro37
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 2009-11-23, 03:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miro37 »

W zeszłym roku a dokładniej 31.01 dało się chodzić bezpiecznie w fosie i kaponierze ale wejść się dało tylko z fosy w korytarzu był zbyt cienki lód , a zima była zdecydowanie lepsza :-D
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

W zeszłym roku a dokładniej 31.01 dało się chodzić bezpiecznie w fosie i kaponierze ale wejść się dało tylko z fosy w korytarzu był zbyt cienki lód , a zima była zdecydowanie lepsza :-D
Ale o której kaponierze mówisz?
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
miro37
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 2009-11-23, 03:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miro37 »

Barkowa lewa , ale nie o to chodzi która tylko że nawet w zimie ciężko wejść mimo lodu.
Chciałem wejść do czołowej ale woda pod sufit , a lód tak cienki przy wejściu że tylko można się zamoczyć
miro37
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 2009-11-23, 03:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miro37 »

Może Darula w swoim archiwum ma plany drenażu fortu :mrgreen:
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Może jakiś rekonesans w sobotę?
W te sobotę nie dam rady. Może za tydzień?
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Zablokowany