Akcja Wisła - Kino Odkrywców Historii.

Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Nosz kur..zapiał! A mnie nie będzie wtedy w Krakowie... :-/
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Awatar użytkownika
kiler
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2009-02-25, 17:14
Lokalizacja: GRH Siedemnasty

Post autor: kiler »

16 maja (czwartek), godz. 18.45 Klub Historii Nieodkrytej:

The Soviet story

Reżyseria: Edvins Snore
Poruszający dokument Edvinsa Snore'a opowiada o sowieckim aparacie terroru oraz współpracy między Związkiem Radzieckim i Trzecią Rzeszą przed rokiem 1941. Produkcję sponsorowała Unia na rzecz Europy Narodów. Film to przede wszystkim seria wywiadów z zachodnimi i rosyjskimi historykami takimi jak Norman Davies czy Boris Sokolow, rosyjskim pisarzem Wiktorem Suworowem, dysydentem Vladimirem Bukovskim, członkami Parlamentu Europejskiego, jak również współtwórcami i ofiarami sowieckiego reżimu. Obraz Snore'a wskazuje na bliskie światopoglądowe, polityczne oraz organizacyjne podobieństwa między nazistowskimi Niemcami a ZSRR przed i we wczesnym stadium II wojny światowej. Przybliża wydarzenia takie jak Wielka Czystka, Wielki Głód na Ukrainie, zbrodnia katyńska, współpraca Gestapo z NKWD, przeprowadzane przez Sowietów masowe deportacje oraz eksperymenty medyczne w łagrach.

Tak w ramach odtrutki przed piątkiem ;-) :-D
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Awatar użytkownika
kiler
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2009-02-25, 17:14
Lokalizacja: GRH Siedemnasty

Post autor: kiler »

Huh, troszkę się naszukałem tego wątku, bo wcześniej był w innym dziale. Tak czy siak po dłuższej przerwie nowa projekcja:
14 listopada (czwartek), godz. 18.45 Kinematograf Historii: Józef Piłsudski

realizacja: Ryszard Ordyński

Projekcja filmu i dyskusja z udziałem historyka - dr Pawła Należniaka, pracownika IPN.

Wstęp wolny!
http://www.ckruczaj.pl/images/stories/a ... 13.may.jpg
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
ODPOWIEDZ