Kłodzko

Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Akurat my mamy konta nie dla lansu, ale dla dzielenia się wiedzą i informacjami w tematach fortyfikacyjnych. Laiki nas nie interesują :-)
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Mówiąc o lansie nie miałem na myśli was, tylko gimbazę i modę na fb wśród gimnazjalistów. Sorry, ale jak dla mnie fb to jest coś w sam raz dla gimnazjum. Wiem, nie istnieję, bo nie ma mnie na fejsie. Trudno, fejs będzie się musiał obejść beze mnie.
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
szkieletek
Starszy redaktor
Posty: 1033
Rejestracja: 2014-10-15, 23:18
Lokalizacja: Eternia

Post autor: szkieletek »

Rozumiem Cię.
Też nie mam tam profilu. Szkieletki potrafią mieć bardzo wiele twarzy, ale ani jednej swojej.
Więc dlaczego mój trupioczaszkowy profil miałyby się znaleźć na Facebook-u?
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

.... Ale żeby nie było, że hejtuję, a nie znam, to zalinkuj Darula tę Twierdzę Kraków na fejsie, niech poczytam.
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Nie poczytasz bo to grupa zamknięta dla posiadaczy konta na FB i trzeba poprosić o dostęp :-)
Ostatnio zmieniony 2015-02-06, 07:22 przez Darula, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
szkieletek
Starszy redaktor
Posty: 1033
Rejestracja: 2014-10-15, 23:18
Lokalizacja: Eternia

Post autor: szkieletek »

I bardzo dobrze.
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."
Awatar użytkownika
gosc
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 2012-12-12, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gosc »

krakał pisze:.... Ale żeby nie było, że hejtuję
Używaj poprawnej polszczyny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: "bo się tego czytać nie da" 8-) 8-) 8-)
Ja nie jestem na tyle szalony, żeby mniemać coś czy też nie mniemać...
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Darula pisze:Nie poczytasz bo to grupa zamknięta dla posiadaczy konta na FB i trzeba poprosić o dostęp
To co to za dzielenie się wiedzą? Na zamkniętym koncie? Dobra, już się więcej nie czepiam...
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Krakale trzeba mieć konto na FB i zapisać się do grupy, która liczy już ponad 600 osób. Nie ma możliwości czytania z "zewnątrz".
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

A jakie awantury piękne! :-D
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Obrazek

Stosunek Rawelinu do fejsa:

Obrazek

Mój stosunek do fejsa:

Obrazek
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

Krakał może źle do tego podszedłeś.... ;-)
Załączniki
fb.jpg
fb.jpg (57.52 KiB) Przejrzano 18523 razy
Awatar użytkownika
gosc
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 2012-12-12, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gosc »

Nie chcecie się zapisać Krakale Jakubowiczu? To my wam pokażemy takich, którzy się obiema rękami wpisują... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Kto nie skacze ten z policji... albo moskal. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: *

(* w razie wątpliwości - patrz: ikony).
Ja nie jestem na tyle szalony, żeby mniemać coś czy też nie mniemać...
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Wot szutki...

:-D
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Gogo
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 2013-05-29, 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gogo »

Oto wypowiedź pewnej forumowiczki ze strony "dws", konkretnie na temat aktualnego stanu związanego z przedstawionym planem "odbudowy" fortu "Owcza Góra".

:arrow: "....Sprawa projektu w tej chwili nie wygląda dobrze, ponieważ zaistniał konflikt między Burmistrzem, a firmą Wadex. O ile wiem, to została wypowiedziana umowa o dzierżawę terenu.Po za tym są oskarżenia o nielegalną wycinkę drzew. Sprawa została prawdopodobnie skierowana do prokuratury. Co się zaś tyczy konserwatora zabytków, to zarzucają mu całkowity brak rozpoznanie zabytku i jakiegokolwiek respektowania wytycznych konserwatorskich.Co do tego sondażu, to zwykle są dwie opcje: na tak i na nie. Skoro Ty jesteś na tak, to ja zacytuję kilka wypowiedzi na nie. Oto co sadzą niektórzy ludzie z Kłodzka :
_ w tym projekcie z zabytku nie zostało nic co piękne
_piękno zostało zakryte betonem i szkłem
_ tandetna, tania marketowa buda na cennym zabytku
_ projekt na poziomie blaszanej budki w Parku strażackim
Przyznasz chyba, że byłam bardziej delikatna w ocenie ?
Jest jeszcze jedna sprawa, która nurtuje mieszkańców. Chodzi im o to, aby najważniejsze zabytki w Kłodzku zostały w Kłodzku, a nie u jakiegoś tajemniczego inwestora. Za argument podają taki przykład : co, by zrobili mieszkańcy Krakowa gdyby władze oddały Sukiennice prywatnej firmie. Ciekawe pytanie, prawda ? ...". :idea:

....................................................................................................................................

Mnie osobiście projekt się podoba, lecz może on nie wypalić ze względu nie tylko na przedstawione zastrzeżenia. Lecz także ze względu na to iż może on po prostu "przejeść" zasoby gotówkowe inwestora.
Poza tym w przypadku rożnych totalnych destrukcji jeżeli chodzi o obiekty fortyfikacyjne, "modernizm" jest najlepszym dla nich ratunkiem.
Za przykład, wasz fort "Węgrzyce" - koncepcja niezła. A czy budynkowi koszarowemu wyrządzono w tym przypadku jakieś szkody? Tego bym nie powiedział.
Oczywiście i w tym przypadku można pobawić się w "gdybanie". Czyli jakby ten projekt bardziej po prostu "uczłowieczyć"
W fortyfikacyjny temat wlazłem przez przypadek w 1988 roku. A bardziej dogłębnie w 1989 r.
ODPOWIEDZ