Fachoffcy od nie-amatorskiej rewaloryzacji - na przykładzie

Czyli wszystkie tematy nie związane z MSMH "Rawelin"
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

mi tez wszystko dziala :mrgreen:
Awatar użytkownika
Grzesław
Redaktor
Posty: 783
Rejestracja: 2008-12-31, 09:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesław »

Haha niezła lektura. Czytając ten artykuł można wywnioskować, że Pan Pstruś całą swoją wiedzę na temat prac remontowych oparł na broszurkach dostępnych sklepach budowlanych. Gdzie on znalazł metodę tzw"biczy wodnych" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: W tak poważnym artykule i tak poważny specjalista powinien napisać "metoda hydrodynamiczna" potocznie zwana myciem Karherem. :->
Pozatym, po umyciu nie ma potrzeby odpylania, gdyż po to używamy wody aby usunąć wszelakiego rodzaju zanieszyszczenia i przygotowujemy podłoże do reprofilacji powłoki betonowej. Chyba, że używamy metody strumieniowo - ściernej (piaskowanie), ale w takich sytuacjach trzeba to konkretnie określić. itp itd. Nie będę dalej się rozpisywał bo to nie ma sensu i mi się nie chce. Podsumowywując określiłbym to jako "przerost formy nad treścią " Próbuje zaistnieć w mediach, ale jak na razie to efekty jego pracy wydają mi się odwrotne od zamierzonych. :-/
Grzesław DeZoo
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

"Bicze wodne" to można Grzesławie np. w Aqua Parku znaleźć.... Fachowo w artykule jest również wspomniana miotła przy usuwaniu niedoskonałości. Czapki z glów :mrgreen:
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Grzesławie, Ty napisz recenzje, bo na budowlance się jak widać lepiej znasz, niż Monsieur D.P.
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
herring
Nowy
Posty: 26
Rejestracja: 2009-01-16, 19:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: herring »

Spoko, zejdźcie z człowieka..... zwykle staram się oddzielić problemy od ludzi, i czasami mi to wychodzi.

O problemie - to dobrze, że ktoś zaczął o tym pisać.

Co do proponowanych metod - o tym, czy jest to słuszne czy nie , może zadecydować porównanie z innymi wykonanymi i udokumentowanymi renowacjami, których jak mi się wydaje jest bardzo mało. Sądzę, że poniekąd jesteśmy skazani na eksperymenty, których efekty można ocenić - jak widać - po pewnycm czasie. Ważne, żeby wyciągać wnioski.

Co do elementów metalowych - oprócz piaskowania i powtórnego malowania mozna się zastanowić, czy po piaskowaniu nie nanieść jakiegoś preparatu z taniną, a potem dopiero malować. Zapewni to neutralizację potencjalnych ognisk rdzy.
jacek_stefan
Aktywny użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: 2008-12-26, 22:34
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: jacek_stefan »

Spoko Herring,

tylko niestety czasami zdarzają się osobnicy którzy nie chcą SIĘ
oddzielić od problemów i ciągle je generują na nowo! dla siebie i innych!


Pozdrawiam,

Jacek S.
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Znany problem - nikt nie powie jednoznacznie: "Ja bym zrobił tak i tak...."
Już to z Korbolem przerabiałem osobiście na starym forum i GG, szkoda słów
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

A tak poza tym artykułem i wiecznego (jak napisał Jacek) generowania problemów przydałaby sie potęzna dawka wiedzy jak i czym potraktowac tego typu obiekty, żeby wilk był syty i owca cała. Mam nadzieje, że napisza je osoby, które prowadziły renowacje obiektów i mają wiedze na temat konserwacji, a nie wymalowały raptem drzwi i kilka scian.

Bez wycieczek osobowych. Pozdrawiam.
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Darula pisze:przydałaby sie potęzna dawka wiedzy
ŚWIĘTE SŁOWA
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Każdy z Nas popełnia błędy ale najtrudniej jest się do nich przyznać i uderzyć we własną pierś.

Ja też miałem taki przypadek lub -ki (część osób wie o co chodzi) - ale jestem tego świadomy i postarałem się za swoje błędy przeprosić a potem je naprawić.

Natomiast podrzucanie "takiego zgniłego kukułczego jajka" przez Korbola/Dareckiego/Dariusza Pstusia, Herring uważam za dalece niestosowne, biorąc pod uwagę fakt, że autor niestety sam maczał w tym palce. W tekście nie ma natomiast o tym ani słowa a PRAWDA powinna być najważniejsza...
Awatar użytkownika
Grzesław
Redaktor
Posty: 783
Rejestracja: 2008-12-31, 09:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesław »

Ja się Pana P. nie czepiam i nie odezwał bym się złym słowem gdyby miał rację, ale wkurzają mnie tacy mądrale, którym wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy świata i udzielać będą pouczających rad sami tak naprawdę mający mętne pojęcie w weryfikowanych pracach.


Myślę sobie jeszcze, czy nie warto zastanowić się czy rewaloryzacji takich obiektów nie starać wykonywać się materiałami zgodnymi z tymi stosowanymi w epoce. Dotyczy to oczywiście tych miejsc gdzie stara się to wykonać z odpowiednim pietyzmem.
Poza tym, wydaje mi się że, odtwarzanie każdego detalu z chirurgiczną dokładnością również nie powinno przekraczać granic zdrowego rozsądku. Wiadomo przecież jak było w tamtych czasach, jakie problemy były z wyprodukowaniem materiałów budowlanych, ich dowozem i w końcu jakie stosowano środki zaradcze. Nie zawsze obiekty fortyfikacyjne budowano zgodnie z ówczesnymi normami. Nie wszędzie zdążono je w pełni wyposażyć,czego dokonywano rękami zakwaterowanych tam żołnierzy i z materiałów które akurat znalazły się pod ręką.

I cieszę się że zasygnalizowano problem przy rewaloryzacji obiektów zabytkowych i popełnianych tam błędach. Naszym narodowym problemem jest to, że nie potrafimy działać razem czego doskonałym przykładem jest ten właśnie artykuł (i znów się czepiam - przepraszam). Praktycznie większość grup działa w pojedynkę, a przecież powinniśmy się wspierać i wymieniać doświadczeniami. Mam tylko nadzieje, że sytuacja taka w niedalekiej przyszłości ulegnie zmianie.
Grzesław DeZoo
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Ja, jako najmniej umoczony we wszelkiego typu renowacje (za wyjątkiem mojego 10 letniego Fiata) stawiam postulat, by NA TYM FORUM założyć taki właśnie temat: Renowacje: co z czym, za czym, po czym, dlaczego i po co. Może za jakiś czas będzie to jedyne pole, gdzie można będzie poczytać cokolwiek na ten temat, bo - jak pisał Herring wyżej - każdy porusza się trochę po omacku. Jak mawiał mój doktor od ćwiczeń z Prawa spółek: rynek wszystko zweryfikuje.

Jeszcze jedno: przyjmijmy założenie, że KAŻDA, absolutnie każda metoda, informacja, rada, itp. są publikowane.
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

I co, brak zdań na ten temat?
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Brak fachowców :idea:
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
Loczek
Posty: 11
Rejestracja: 2008-12-28, 14:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Loczek »

Popieram - z mojej działki miałbym sporo do wrzucenia.
Pozdrawiam
"Złymi świadkami są oczy i uszy ludziom, którzy noszą duszę barbarzyńców.'
Zablokowany