Motocykle

Tatarczuk
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 2010-05-15, 12:15
Lokalizacja: Krzeszowice

Motocykle

Post autor: Tatarczuk »

Ostatnio zaczołem się interesować jednośladami...głównie takimi wiekowymi, szukam po allegro coby kupic chocby najwiekszy złom i go odrestaurowac:) bo przeciez w tym tkwi najwieksza zabawa:) ostatnio znalazłem zdjecie juz odrestaurowanego niemieckiego motocyklu z II Wojny światowej jak ktos wie co to z a model byłbym wdzieczny jakby podzielił sie jakąś wiedza na ten temat:)
Obrazek
podejrzewam ze to zwykły Zundapp ale nie jestem pewny.
a wogóle jak ktos wie czy jest gdzies do kupienia jakis ciekawy motocykl to prosze o info :) moze byc nawet zdezelowany doszczednie byle by dało sie z niego cos zrobic ...nawet taki byłby lepszy bo pewnie tanszy:)
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Z chęcią bym Ci pomógł ale niestety nie interesowałem się tą tematyką nigdy. Obawiam się jednak, że rekonstrukcja czy odrestaurowanie motoru nie jest rzeczą z kategorii taniej. Biorąc po uwagę, że niektóre grupy reko przerabiają maszyny radzieckie i starają się je upodobnić do niemieckich może być to spory problem - zarówno finansowy jak i z częściami. Najlepiej gdybyś zimą wybrał się do Łodzi na Motoweteranbazar - tam powinieneś się wszystkiego dowiedzieć.

Pozdrawiam :mrgreen:
Tatarczuk
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 2010-05-15, 12:15
Lokalizacja: Krzeszowice

Post autor: Tatarczuk »

znaczy wiesz co jest alternatywa taka bo własnie patrzyłem na allegro i ludzie np sprzedaja np za 10000 zł motocykle w których potrzeba tylko troche blacharki a podejzewam ze taka suma nie jest jak na to wygurowana fakt jest to drogie ale co do czesci własnie nie zalezy mi zabardzo na oryginalnych, no moze kiedys jak mnie bedzie stac puki co zadowole sie zamiennikami wazne jest dla mnie zeby wygladał jak oryginał :) ale i tak dzieki za info o tym bazarze:)
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Zerknąłem na motoallee.. faktycznie za tą kwotę wybierzesz coś ale ALE aby wyglądał dobrze dasz drugie tyle - jeżeli chcesz rzeczywiście odrestaurować. I tak naprawdę w tym tkwi sedno tej zabawy jak dla mnie: albo chcesz mieć orginalny albo tylko zbliżony do orginału. Jak dla mnie to duża różnica i zbyt duża kasa na dzień dobry :-/ Powodzenia :mrgreen:
Tatarczuk
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 2010-05-15, 12:15
Lokalizacja: Krzeszowice

Post autor: Tatarczuk »

wiesz puki nie mam 20 tys wydac od tak to musze sie zadowolic samym wygladem...no chyba ze mi sie nie bedzie spieszyc z tym zeby uruchomic i wyremontowac takowy motocykl...narazie musze znalesc model który bym chciał odrestaurowac a potem fundusze zeby takowy kupic po tem bede myslał nad tym co i jak dalej:)
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

No właśnie - fundusze :mrgreen:

A z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nigdy nie osiągniesz poziomu zadowolenia, bo zawsze pojawi się coś na horyzoncie (będziesz miał motor-później wyposażenie ekstra, a może mundur..... etc.) ;-) Tak jak w Naszych kolekcjach... 3mam kciuki 8-)
Tatarczuk
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 2010-05-15, 12:15
Lokalizacja: Krzeszowice

Post autor: Tatarczuk »

na mundurze mi nie zalezy szczytem marzen jest zeby go odpicowac wiernie i z orgyginalnymi częściami. ale powolutku gorsz do grosza i bedzie motocykl :mrgreen:
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

jeszcze Ci nie zależy - pojedziesz na pierwszą bitewkę i zacznie Ci zależeć... mnie też to nie kręciło, a teraz niemieckie mundury po nocach mi się śnią, jeszcze jak Szymek pokazał rysunek Luftwaffe soldata z 1944 roku :-)
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Dokładnie! Najpierw się bunkry zwiedzało, teraz opiekujemy się kilkoma a apetyt jest na więcej :mrgreen: Bo jeździć na wojennym motorze w obcisłych skórzanych wdziankach to trochę głupio - lepiej w mundurze :-P
Tatarczuk
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 2010-05-15, 12:15
Lokalizacja: Krzeszowice

Post autor: Tatarczuk »

mozna i tak mi chodziło co prawda bardziej o wersje cywilna ale pewnie macie racje ze mi to przestanie wystarczac i przemaluje go na barwy maskujace:D jak sobie jeszcze wuzek boczny sprawie wsadze Cie łukasz z CKM-em i jazda na bitwe:D
ODPOWIEDZ