Wszystkomające telefony i inne gadżety

Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Wszystkomające telefony i inne gadżety

Post autor: lipton »

Czasem zdąża się każdemu "zakręcić się" w obcym i nieznanym terenie: las, boczna droga, blokowisko w Hucie, itp., a mapy pod ręką brak... Niektóre modele telefonów mają wbudowane odbiorniki GPS, który w podbramkowej sytuacji może uratować skórę.

Może ktoś ma informację, jak działa telefon Nokia 6650, ile jest warte oprogramowanie Nokia Maps, czy można ściągnąć inne mapy innego dostawcy i wgrać je do pamięci. Zależy mi na informacji, czy telefon pomoże namierzyć miejsce na podstawie wpisanych namiarów GPS, ściągniętych np. z netu
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Nie wiem jak przytoczony przez Ciebie model, ale Nokia N95 8GB pracuje na mapach tylko online. Czyli za działanie gps na mapach płacisz :-/

Nokia 6650 ma bardzo mały wyświetlacz (taka kopia Motoroli), jak na urządzenie obsługujace gps, automapa itp.


Obrazek Obrazek

Nokia 6650 ----------------------------------------------------------------Nokia N95
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Czyli dalej nie wiem nic...A co sądzicie o takim czymś. Kosztuje ok 400 zł.

Garmin GPS eTREX H

eTrex H jest przedstawicielem nowej grupy urządzeń serii eTrex, wprowadzonych na rynek przez firmę Garmin w lipcu 2007 roku. Urządzenie to w stosunku do swojego poprzednika otrzymało nowy wysokiej czułości, moduł GPS, który zapewnia bezproblemową pracę urządzenia w każdych warunkach. Zastosowanie tego modułu spowodowało jednak nieznaczne skrócenie czasu pracy na komplecie baterii (2 baterie AA) do maksymalnie 17 godzin.

Nowy eTrex wyposażony jest w ten sam co dotąd, monochromatyczny wyświetlacz LCD, zapewniający prezentację informacji w 4 odcieniach szarości. Zewnętrznie urządzenie to nie odróżnia się niczym (poza oznaczniem modelu) od dotychczasowego modelu - posiada żółtą obudowę z czarną gumą okalającą na jej bokach. Na bokach obudowy rozmieszczone zostały również przyciski przeznaczone do obsługi tego urządzenia. Obudowa eTrex H zapewnia pełną wodoszczelność wg standardu IPX 7, czyli wytrzymuje zanurzenie do 1 metra na czas 30 minut. eTrex H, jako podstawowy model tej linii, w dalszym ciągu jest wyposażony wyłącznie w port szeregowy RS232, którego złącze znajduje się w górnej części tylnej ściany obudowy. Urządzenie wyposażone jest w antenę wbudowaną i nie posiada złącza dla anteny zewnętrznej.

eTrex H jako urządzenie podstawowe w rodzinie eTrex nie posiada mapy wbudowanej, jak również nie umożliwia korzystania z map dodatkowych. Jedyna dostępna pamięć tego urządzenia, pozwala na zapisywanie w niej takich danych użytkownika jak waypointy, zaplanowane trasy, jak i zarejestrowane ślady podróży. Dane te mogą być również przesyłane (w obie strony) do kompatybilnego oprogramowania zainstalowanego na PC. Urządzenie zapewnia oczywiście możliwość nawigacji w oparciu o dane użytkownika. Skorzystać można z opcji nawigacji w linii prostej do wybranego celu (nawigacja GoTo), nawigacji wg zaplanowanej w oparciu o waypointy trasy, a także nawigacji w oparciu o zarejestrowany wcześniej ślad podróży (TrackBack).
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

http://www.bartsport.pl/gps/garmin-etre ... tAodDUN5bw

tu masz taniutki model...


ja się nie znam, ale zapewne taniej by wyszła dobra mapa i kompas :-P :-P
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Powiem tak: mam możliwość otrzymania za free tej nokii 6650. Nigdy nie miałem GPS i nigdy z niego nie korzystałem (mapa i kompas, czasami). Od jakiegoś czasu mam dość polegania na własnej spostrzegawczości, przeczuciu i takich tam. Przydałby się jakiś wspomagacz, najlepiej razem z telefonem - nie chodzi o wypas za 1500 zł tylko o coś poręcznego, bez dopłacania za korzystanie z map, z prostymi funkcjami: idź do zadanego koordynatu GPS, wyświetl trasę, może kompas
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

To ja juz nie wim co chcesz... Garmin GPS eTREX H to nie telefon!
A w Noki bedziesz płacił za mapy :-/
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Darula. Wyobraź sobie taką oto sytuację: Masz telefon tylko z radiem, możesz mieć z GPS, tą właśnie Nokię. Zdecydowałbyś sie?
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Nie bo za ta usługe trzeba dodatkowo płacić :-? , ale darowanemu koniowi nie patrzy sie w zęby :idea:

Dowiedz sie jak to działa i już :idea:


PS. Ja mam z radiem, kamera, aparatem i innymi pierdołami.... tylko po co mi to w telefonie :roll:
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
Grzesław
Redaktor
Posty: 783
Rejestracja: 2008-12-31, 09:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesław »

Kiedyś planowałem zakup Etrex Legend Garmina, ale cena mnie zablokowała.
Garmin ma mapy za free, i wiele innych fajnych bajerków czego nie znajdziesz w telefonie. W mojej Noki E 61 GPS działa tek sobie, dodatkowo jak pisał Darula trzeba wykupić mapy. Chyba jednak wolę Laptopa z anteną.
Jeaeli miałbym wybierać na terenowe poszukiwania i tułaczkę po lasach wybrałbym Garmina.
Grzesław DeZoo
Awatar użytkownika
marooda
Starszy redaktor
Posty: 1333
Rejestracja: 2008-12-26, 21:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marooda »

Od 4 lat korzystam z GPS. Nigdy nie używałem do tego telefonu, czy też specjalizowanych gadżetów do nawigacji samochodowej. Mój zestaw (zresztą, znany od dawna leciwym rawelinowcom :-) ) to palmtop lub laptop z zewnętrznym odbiornikiem GPS, kiedyś podłączonym na kabelkach, dziś na Bluetooth.
Czyli, właściwie nie mam nic do powiedzenia. :-P :-)
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Niby nic, a jednak czegoś się dowiedziałem. Że nic nie wiem, a to też ważne
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Awatar użytkownika
Gagarin
Redaktor
Posty: 506
Rejestracja: 2008-12-13, 13:19
Lokalizacja: niestety Wrocław

Post autor: Gagarin »

Podejrzewam, że więcej się dowiesz zajdając to pytanie na innym formu, jakimś związanym bardziej z interesującą Cię tematyką. Np formum o telefonach kom, lub forum podrózniczym (ngt.pl)
luk_asz
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-28, 18:16
Lokalizacja: Kraków

Post autor: luk_asz »

krakowska firma Compass ma aplikacje do telefonów Trekbuddy którą niestety trzeba kupić. Musiałbyś jeszcze dokupić mapy w wersji elektronicznej i je wgrać na telefon. wydaje mi sie ze potrzebnyn jest jeszcze odbiornik GPS który łączy sie z telefonem poprzez bluetooth.http://www.compass.krakow.pl/sklep/?p=p ... ategory=19
http://www.compass.krakow.pl/sklep/?p=p ... ategory=16
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

dziękóweczka Luk-aszu
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
luk_asz
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-28, 18:16
Lokalizacja: Kraków

Post autor: luk_asz »

tutaj jest jeszcze mini test ze zdjęciami http://bikeboard.pl/index.php?d=sprzet&g=16&art=3091
ODPOWIEDZ