Cart

środa, 11 kwiecień 2007

Prace porządkowe w schronach przeciwlotniczych na pl. Inwalidów i w Parku Krakowskim

Realizując konsekwentnie naszą współpracę z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa na początku roku 2007 przystąpiliśmy do wspólnej akcji polegającej na porządkowaniu i przygotowaniu na potrzeby wystawy schronów przeciwlotniczych na pl. Inwalidów i w Parku Krakowskim. W wyniku prac odkopano wejścia schronów, wyniesiono ze środka kilka ton śmieci, gruzu i ziemi.


(Dziennik Polski 03.04.2007)

Dziennik Polski: Ekspozycja w schronie. Ekspozycja dotycząca historii placu Inwalidów ma zostać umieszczona na nim oraz w schronie pod placem - z okazji majowej Nocy Muzeów. Jednym z celów planowanej wystawy jest ochrona placu przed budową pod nim podziemnego parkingu. - Przeciwlotniczy schron pod placem będzie można zwiedzać w trakcie zaplanowanej na 18 maja Nocy Muzeów. Natomiast ekspozycja na placu będzie dostępna przez kilka dni. Nad organizacja przedsięwzięcia czuwa Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Rawelin". Chcemy pokazać, że plac Inwalidów to miejsce przeznaczone na działania kulturalne i artystyczne, a nie lokalizacja parkingu. Przeciwko inwestycji proponowanej przez miasto licznie protestują mieszkańcy naszej dzielnicy oraz wiele środowisk związanych z kulturą i nauką. Uważam, że budowa parkingu w tym miejscu byłaby aktem barbarzyństwa - mówi Piotr Klimowicz, przewodniczący Rady Dzielnicy V. (...)

- Rada Dzielnicy poparła inicjatywę, aby schron pod placem Inwalidów włączyć do trasy ścieżki edukacyjnej wiodącej między schronami na terenie Krowodrzy. Zabiegamy również o odnowę placu Inwalidów i parku Krakowskiego. To bardzo ważne miejsca w naszej dzielnicy, które powinny ożyć. Do parku Krakowskiego można byłoby przenieść część imprez organizowanych w parku Jordana. Proponujemy też, aby park Krakowski oddzielić ekranami akustycznymi od hałaśliwej al. Mickiewicza - informuje przewodniczący Klimowicz.

środa, 11 kwiecień 2007