Cart

sobota, 22 lipiec 2017

Fort Winnica na sportowo

Fort Winnica był areną zaciętej sportowej rywalizacji. W ciągu jednego dnia, ponad stuletni obiekt, był świadkiem dwóch dużych imprez sportowych.

Po raz pierwszy odbył się Bieg Twierdzy Kraków. Zawodnicy zmierzyli się w biegu przełajowym na dystansach 5 i 10 kilometrów.

A w ramach Adventure Trophy sportowcy startowali w rajdzie przygodowym, wykonując po drodze wiele zadań w kategoriach: rower górski, treking, bieg na orientację, przeprawy wodne, zadania linowe i inne. Dodam że trasa obejmowała nawet kawerny z okresu pierwszej wojny światowej. Zespoły mogły wybrać 2 dystanse: 80 i 200 km. Relacja z imprezy znajduje się tu: https://sport-raporty.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,n46qr-advnture-trophy-2017

Oddajmy głos organizatorowi, Maćkowi Mierzwie: „Chcemy pokazać Polskę, a zwłaszcza Małopolskę i jej piękno innym, ściągnąć zespoły zagraniczne. Robimy rajd trudny, bo w Europie jest kilkadziesiąt zespołów czteroosobowych, czyli kilkaset osób, które regularnie startują w zawodach. W Europie mamy Puchar Europy, czyli kilka rajdów spełniających pewien standard, do których my należymy. A w przyszłym roku Adventure Trophy będzie jednocześnie mistrzostwami Europy. Na liście startowej mamy już zespoły z 8 krajów. Chcemy, żeby przyjechały, powalczyły z polskimi i żeby nasze miały możliwość rywalizacji z kolegami z innych państw, a także zobaczyli jak wygląda ich poziom. Cieszy nas, że pojawią się zawodnicy z Ukrainy, którzy rzadko są na większych imprezach, gdzie być może jest za drogo i za daleko. Tutaj się zapisali. Mamy Finów, którzy w tym roku byli drudzy na Pucharze Świata w Afryce i jesteśmy pewni, że nie przyjeżdżają tutaj na wakacje…”

sobota, 22 lipiec 2017