Cart

niedziela, 18 marzec 2018

Rajski Piknik

Podsumowanie imprezy: W pierwszej kolejności na podziękowania zasłużyli Tomasz Mierzwa z Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii RAWELIN www.facebook.com/rawelin/ który był pomysłodawcą i mózgiem i sercem całej inicjatywy oraz Pan Prezes Muzeum Twierdzy Kraków www.facebook.com/muzeumtwierdzy/ który udostępnił fort na potrzeby pikniku oraz służył cennymi radami w trakcie jego organizacji. Dziękujemy także Muzeum Twierdzy Kraków i Rawelinowi jako organizacjom ze to, że podjęły się zostać organizatorami imprezy.
Jeżeli o organizatorach mowa to dziękujemy grupie ludzi ukrytych na plakacie pod tajemniczą nazwą "Forteczni Zapaleńcy". Nie chcemy tutaj wymieniać wszystkich po kolei, żeby przypadkiem kogoś nie pominąć ;) Dziękujemy Wam za pomoc fizyczną i umysłową, w śniegu i słońcu, z piłami, agregatami, taczkami, miotłami, aparatami no i przede wszystkim plakatami. Dziękujemy tym którzy przybyli do nas z daleka i tym, którzy mieli trochę bliżej. 
Serdecznie dziękujemy ludziom z Komitetu Społecznego "Dla Vanessy". Jego założycielom za zaufanie oraz szczególnie wolontariuszom, którzy pomimo przeziębień, wcześniejszych przemarznięć a nawet złamań kości wytrzymali dzielnie na posterunkach w tak niesamowicie niesprzyjających warunkach. 
Kolejny ukłon w stronę kolegów oprowadzających po forcie oraz jego okolicy. Dziękujemy za wytrwałość oraz chęć podzielenia się wiedzą w zakresie fortyfikacji zdobywaną całymi latami. 
Przy tej okazji dziękujemy chłopakom z Grupy Rekonstrukcji Historycznej 56 Pułk Piechoty Wadowice www.facebook.com/Grupa-Rekonstrukcji-Historycznej-56-Pułk-…/ którzy pomimo zimna dzielnie towarzyszyli oprowadzającym, dzieląc się z gośćmi pikniku wiedzą i zachwycającą powierzchownością :)
Dziękujemy serdecznie ludziom dobrego serca - pasjonatom, którzy swoją obecnością uatrakcyjnili piknik. Dzięki Wam goście mogli naprawdę poczuć historię. Dziękujemy KRAKOWSKIEJ FILMOWEJ GRUPIE REKONSTRUKCYJNEJ za obecność wprowadzającą niesamowity klimat na forcie, wspaniałą prezentację, wytrwanie w zimnie oraz za ciepły poczęstunek ;) Dziękujemy Panu Zbigniewowi Hajdukowi i Krzysztofowi Pawlakowi za wspaniałą wystawę broni oraz za miłe słowa. Dowiedzieliśmy się też że na Piknik dotarły animatorki prowadzące zabawy dla dzieci, Wam także serdecznie dziękujemy i gorąco pozdrawiamy :)
W trakcie Pikniku odbyła się aukcja przedmiotów różnych, która mocno zasiliła kwotę ze zbiórki. W tym miejscu chcemy bardzo podziękować wszystkim darczyńcom, którzy przekazali swoje skarby na rzecz aukcji. Bardzo doceniamy Wasze dobre serca.


WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH GOŚCI!!!!!!!!


Naprawdę nie spodziewaliśmy się w taką pogodę tak dużego zainteresowania Piknikiem. Dziękujemy za wsparcie finansowe, obecność, dziękujemy za "szukanie" wolontariuszy. Dziękujemy za atmosferę, jaka na forcie wytworzyła się dzięki Wam. Dziękujemy za wspaniałą aukcję i za walkę o fanty (czasami bardzo zawziętą walkę!).

niedziela, 18 marzec 2018