Cart

sobota, 14 październik 2023

2023 10 14 Piknik Forteczny w Rudawie

W sobotę 14 października 2023 roku Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” zaprosiło na kolejne, ostatnie w tym roku spotkanie z niemieckimi fortyfikacjami z okresu II wojny światowej linii OKH Stellung b-1 w Rudawie. Pogoda jak zwykle sprzyja nam od lat, po zimnym i deszczowym tygodniu słonce zaświeciło dla nas wszystkich, zainteresowanych historią i chcących atrakcyjnie spędzić sobotni dzień z Rawelinem.
Główną atrakcją spotkań z historią jest pieczołowicie odrestaurowany i wyposażony przez członków Stowarzyszenia schron bierny typu Regelbau 668, pierwszy tego typu obiekt w Polsce udostępniony do zwiedzania. Dla przybyłych gości czekała także kuchnia polowa i grochówka serwowana przez Małopolska Kuchnia Polowa KP 340 Team, jak też ciepło ogniska i kiełbaski do upieczenia.
Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały sezon odwiedzili nas w Rudawie, dziękujemy uczestnikom ostatniego, sobotniego spotkania za wspólnie spędzony czas. Było warto, robimy to dla Was co sprawia nam wielka radość i satysfakcje. Kto nie był, kto nie widział będzie okazja już od maja 2024 roku.
Zorganizowanie i przeprowadzenie cyklu „Spotkań z historią. Rudawa 2023” było możliwe dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Gminy Zabierzów.
Dziękujemy.

Tekst: Dariusz Krzyształowski
Foto: Robert Polański
sobota, 14 październik 2023